מהי רטיבות בקיר חיצוני וכיצד נפטר ממנה?

מהי רטיבות בקיר חיצוני

רטיבות בקיר חיצוני היא הצטברות מים הנגרמת כתוצאה ממחסור בבידוד הקיר החיצוני מפני מים. כאשר אין בידוד ממים, המים מצטברים גורמים לרטיבות. רטיבות בקיר חיצוני זו אחת מהתופעות של מערכת איטום חסרה או לא תקינה, שזה ליקוי הבנייה נפוץ ביותר. בין שאר התופעות של מערכת איטום לקויה הם נזילות ועובש. רטיבות בקיר חיצוני נוצרת כתוצאה מסדקים, הסדקים נוצרים בגדלים שונים והם מופיעים כתוצאה מרמת איכות ירודה של מערכת איטום קירות חיצוניים. סדקים זעירים הם סוג הסדקים הקל ביותר לתיקון, הם נוצרים בעיקר בחיפוי ובטיח, בשכבה החיצונית, ונגרמים כתוצאה מעבודת חיפוי או טיוח לא מקצועית. הסדקים השמנים הם סוג סדקים גדול יותר ועבה יותר, הם עמוקים יותר מן הסדקים הזעירים ולרוב הינם מעבר לשכבת החיפוי. סדקים מסוג זה חודרים את הקיר ומאפשרים חדירת מים והצטברותם, מה שגורם לרטיבות בקיר חיצוני. הסדקים העמוקים הם הסדקים הקשים ביותר לטיפול וגם הגדולים ביותר, הם עמוקים מאוד, חודרים את כל עובי הקיר ולכן גם החמורים ביותר.

האם הבעיה תיפתר בעצמה עם הזמן?

רטיבות בקיר חיצוני לא תיפתר עם הזמן אלא רק תחמיר, ככל שמים נוספים ימשיכו לחדור הרטיבות תגבר והעובש ימשיך להתפשט.טיפול בבעיה בצורות עקיפות היא לא הדרך, שכן גירוד העובש או צביעת קיר רק יעלימו את הבעיה מן העין אך לא יפתרו את המקור לבעיה. הנזילות והעובש ימשיכו לחזור והרטיבות בקיר חיצוני לא תיעלם, בסופו של דבר יהיה צורך לטפל בבעיה מהשורש. ככל שנחכה יותר זמן הבעיה תתדרדר, הטיפול יתקשה ויתארך וכך המחיר יתייקר.

כיצד לטפל ברטיבות בקיר חיצוני?

בכדי לטפל ברטיבות בקיר חיצוני יש לגשת לשורש הבעיה, האיטום הלקוי. יש לבצע איטום מחודש והפעם בצורה מקצועית ואיכותית כך שלא יוצרו תקלות דומות. ישנם כמה שלבים קבועים לאיטום קירות חיצוניים מוצלח, קודם כל יש לבדוק את סוג החיפוי, מאחר ויש סוגים רבים של חיפויים יש לכל חיפוי חומר איטום המתאים לו, בכדי למנוע כשלים ותקלות בעתיד חשוב לבצע התאמה מדויקת של החומר לסוג החיפוי. לאחר מכן חשוב למרוח את החומר בצורה אחידה ולפי כל הכללים, לשם כך חשוב מאוד לשכור בעל מקצוע מנוסה.