איטום בהתזה – מה זה ומה השימוש בסוג זה של איטום?

איטום בהתזה זו שיטה חדישה ומתקדמת לאיטום גגות, המתבצעת בהתזת חומרים פולאריטנים על הגג. חומרים מסוג זה מחזיקים במאפיינים ייחודיים שמייעלים אותה מעל לשאר השיטות :
• חומרים פולאריטנים הם חומרים העמידים בקרינת UV ושורדים את נזקי מזג האוויר לאורך שנים ללא בלאי.
• חומרים פולאריטנים הם חומרים גמישים וחזקים המגשרים על סדקים.
• איטום בהתזה זו שיטה שאינה רעילה ומותירה אטימה רצופה ואחידה, מה שמוסיף לאורך חיי האיטום וגורם לו להיות עמיד וחזק.
• איטום בהתזה הוא שיטה יעילה יותר באיטום ביריעות ביטומניות ברוב המקרים ולכן אנו ממליצים עליה.
• איטום בהתזה היא שיטה זולה יותר משיטות אחרות לתיקון גגות.

איטום בהתזה – מתי ניתן להשתמש באיטום בהתזה

איטום בהתזה הינה שיטה שמתאימה בעיקר למבנים, גגות או קירות שעברו איטום בעבר או משטחים מרוצפים. המשטח אותו אוטמים צריך להיות משטח בעל איטום לקוי קיים או משטח משופע. איטום מסוג זה מהווה בידוד נגד מים וכן בידוד תרמי אפקטיבי נגד טמפרטורות משתנות.

איטום בהתזה – פירוט אופן שימוש ושיטות ביצוע

בעת איטום בהתזה, מותזים חומרים על בסיס אקרילי על האזור הרצוי, חומרים אלו יוצרים שכבת איטום על המשטח. קיימות כמה שיטות לביצוע איטום בהתזה:

איטום דו-רכיבי

איטום מסוג זה מתבצע על ידי מכונה בעלת שני פתחי התזה. מאחד הפתחים מותזת תערובת מיוחדת של מלח, ומן הפתח השני מותזת אמולסיה ביטומנית. ההתזה של החומרים הללו מתבצעת במקביל כך שהחומרים מתערבבים ונוצרת תערובת אחידה של חומר אוטם, חומר זה אוטם ביעילות את המשטח עליו הוא מותז.

איטום חד-רכיבי

איטום מסוג זה הוא שימושי בכמה שיטות שונות – משאבת אוויר, רולר, מברשת ועוד…

 

היתרונות של איטום בהתזה

לאיטום בהתזה יתרונות רבים, אחד מהבולטים ביותר הוא האלסטיות המעולה של החומר וזמן הייבוש הקצר. לאחר ביצוע ההתזה נוצרת שכבה עמוקה ועמידה של איטום, שכבה זו הינה חזקה מאוד ויציבה מאוד, ומתייבשת מהר מן הרגיל. בנוסף, יישום השיטה הינו אפשרי באזורים המוגבלים מבחינת גישה, אזורים שקשה להגיע או להיכנס אליהם כך שאיטום רגיל הינו מורכב ובעייתי.