עבודות איטום – החשיבות של עבודת איטום מוצלחת

מהן עבודות איטום

עבודות איטום הן עבודות המתרחשות בכדי לאטום שטח כלשהם ממים, רובן מתרחשות על ידי הנחת או מריחת חומר מבודד בצורתו המחוממת על השטח בצורה אחידה ורציפה בשילוב עם חומרים ושלבים נוספים. שכבה זו מייצרת מעטפת איטום המגנה על הגג ומשמשת מעין "מכסה". עבודות האיטום משמשות לאיטום גגות, קירות, מרתפים, תשתיות, מרפסות ועוד.. נגד מים. אם לא תהיה מערכת איטום איכותית ומקצועית, עלולים להיווצר סדקים בגדלים ודרגות חומרה שונות במעטפת ומי הגשמים עלולים לחדור לתוך החלק הפנימי של הבניין ולפגוע באיכות חיינו.

מהי החשיבות של עבודות איטום

החשיבות של עבודות איטום היא גדולה מאוד, במקרה של מחסור במערכת איטום נזקי מגע האוויר ייכנסו אל תוך דירתנו, המרחב הפרטי שלנו, ויפגעו באיכות חיינו ורכושנו. במקרה בו אין מערכת איטום או שעבודת האיטום שהתבצעה הנה לקויה, יחדרו מים אל תוך הבניין ויצטברו בתוך בקירות של הדירה שלנו. שם הם ייכלאו וימשיכו להצטבר, יגרמו תחילה ללחות בקיר, אחר כך לרטיבות בקיר וככל שנחכה יותר זמן הבעיה תחמיר אף לנזילות והתפתחות של עובש מתפשט בקירות. לכן, חשוב מאוד לוודא שעבודת האיטום היא איכותית ומקצועית ומתבצעת על ידי בעל מקצוע המוביל בתחומו, בעל ידע רב וניסיון רב בתחום.

כיצד לבחור קבלן איטום טוב לביצוע עבודת האיטום

בשביל לקבל עבודת איטום איכותית ומקצועית, שתשמר לאורך שנים רבות ללא כל בעיות או צורך בתיקונים, חשוב לבחור בבעל מקצוע טוב מאוד לביצוע העבודה. בעלי המקצוע שמבצעים עבודות איטום נקרים קבלני איטום. תחילה נדגיש את החשיבות של בחירת קבלן איטום מורשה, זהו קבלן איטום שעבר הסמכה ייעודית לביצוע עבודות איטום, כך שהסיכוי לקבלת תוצאה מקצועית ואיכותית בבחירת קבלן איטום שעבר הכשר וקיבל תעודה הוא גדול יותר. שנית, וודאו שקבלן האיטום מספק תעודת אחריות בכתב, זוהי תעודה המפרטת את כל התחומים בהם הוא לוקח אחראיות על כשלים ותקלות. כך תוכלו להימנע מלשלם כפליים כאשר מגלה תקלה שאינה באשמתכם וכך לא יוכל הקבלן להתנער מאחראיות. בנוסף, כדאי לבדוק מהם החומרים בהם משתמש הקבלן, אם הוא לא משתמש בחומרים שעומדים בתו התקן הישראלי זהו סימן לאיכות עבודה ירודה ולא מקצועית, שכן חומרים כאלה ברובם פגומים ובאיכות נמוכה מאוד.