תיקון גגות – כיצד נתקן את הגג בצורה הטובה ביותר

למה יש צורך בתיקון גגות

תיקון גגות הוא צורך הגדל עם השנים, בגלל מפגעי מזג אוויר שונים או עבודות איטום או בניית גגות לקויות, יש צורך בתיקון גגות. תיקון גגות הוא חשוב, אם הגג הוא לקוי או פגום, יחדרו מים מהחלק החיצוני של הבניין אל תוך החלק הפנימי שלו – לתור הקירות של הדירות שלנו. דבר זה עלול לגרום ללחות בקירות, רטיבות בקיר ואף התפתחות של עובש והתפשטותו, דבר זה כמובן אינו נעים ומוריד מערך הדירה. בשביל למנוע מקרים כאלו יש לוודא שקיימת מערכת איטום איכותית על הגג ושאין צורך בתיקון הגג. במקרה ויש צורך באחד מאלו חשוב מאוד לפנות מיד לבעל מקצוע המתמחה בנושא לפני שהבעיות מתחילות להחמיר ולהופיע בביתנו.

כיצד מתקנים גגות

בעוד שבאיטום גגות נשתמש בחומרים כמו זפת לזיפות הגג או ביריעות ביטומניות לאיטום הגג, כשיש צורך לתקן מערכת קיימת השימוש הנרחב הוא בהתזת פולאריטן. בעת איטום מסוג זה בעצם מותזים חומרים על בסיס אקרילי על האזור הפגוע , חומרים אלו יוצרים שכבת איטום חדשה על האזור ובכל מתבצע תיקון גגות. החומר בעצם אוטם את החלקים הלקויים הדורשים תיקון והופך אותם לשלמים בשנית. באיטום בהתזה קיימות כמה שיטות : איטום דו-רכיבי ואיטום חד- רכיבי. איטום דו-רכיבי מתבצע על ידי מוכנה עם שני פתחי התזה המתיזים במקביל תערובת מלח מיוחדת ואמולסיה ביטומנית. חומרים אלו מתערבבים ויוצרים תרכובת של חומר אחיד המשמש חומר אוטם על המשטח עליו הוא הותז. איטום חד-רכיבי הוא איטום השימושי בשיטות שונות, לדוגמה: משאבת אויר, מברשת, רולר ועוד..

תיקון גגות – היתרונות של איטום בהתזה לתיקון הגג

איטום בהתזה זו שיטה מתקדמת ומפותחת לאיטום גגות שפותחה בשנים האחרונות ומהווה שיטת הדור החדש. החומרים המותזים בשיטה זו הם חומרים פולאריטנים, המחזיקים במאפיינים מיוחדים:

-חומרים פולאריטנים הם חומרים החסינים בפני קרני UV ולא נפגעים כתוצאה ממפגעי מזג האוויר, כך הם שונים לאורך שנים רבות ללא היווצרות בלאי.
-חומרים פולאריטנים הם גמישים ואלסטיים, הם גם חזקים ומשמשים מגשר טוב על סדקים.
-איטום בהתזה אינו רעיל
-איטום בהתזה מייצר שכבה רצופה ואחידה, מה שמחזק את האיטום וגורם להיות עמיד ויציב.
-איטום בהתזה הוא שיטה זולה לתיקון גגות