איטום גג מרוצף – מהו, חשיבותו והשיטות לביצוע

איטום גג מרוצף – מהו ומהי חשיבותו?

אחת מבין עבודות האיטום המורכבות ביותר היא איטום גג מרוצף, זוהי בעצם עבודת איטום המתבצעת בכדי לאטום גג מרוצף ולבודדו ממים. כאשר ישנו איטום אינו תקין, עלולים להתרחש נזקים רבים שיפגעו לא רק בבית עם האיטום הלקוי אלא בכל המבנה, ביניהם נזילות, רטיבות ועובש.

בעת בניית המבנה, מתבצעת גם בניית מערכת איטום כוללת המונעת נזילות ומאפשרת בידוד כנגד מים. מאחר ומערכת איטום איכותית לא תאפשר כניסת מים, כאשר מבחינים בנזילה או רטיבות, זה לא סימן טוב. חשוב מאוד לא לזלזל גם ב"נזילה קטנה" מאחר וזה מעיד על ליקוי במערכת האיטום במבנה שלא ייפתר לבד.

יש להתייחס ברצינות רבה לכל מקרה של דליפה או נזילת מים ולשכור את שירותיו של בעל מקצוע מנוסה לבדיקת הבעיה, בחברה שלנו יש התייחסות מעמיקה ורצינית לזיהוי מידי של מקור הנזילה וטיפול במקרה בדרך המתאימה ביותר. הגג הוא אחד האזורים שסובלים הכי הרבה ממפגעי מזג האוויר מאחר והוא מהווה החלק החיצוני של המבנה והמגן של החלק הפנימי מגשמים, סערות, רוחות ועוד…אנו בתור דיירים, רוצים להגיע לדירה שלנו ולהירגע באווירה רגועה ובטוחה, אף אחד לא רוצה שגשם יחדור לביתו. לכן חשוב מאוד לוודא שמתבצעת עבודת איטום גג מרוצף איכותית ומקצועית שתשמר לאורך זמן רב.

השיטות לאיטום גג מרוצף

קיימות שיטות שונות לביצוע איטום גג מרוצף, שיטות אלו צמחו מן השוני בין סוגי הבנייה, סוגי עבודות האיטום וסוגי גגות שונים. ישנו גם שוני בתקלות המתרחשות, יש צורך להתאים את דרך האיטום לסוג הבנייה והגג ולסוג התקלה. שני השיטות העיקריות בהן משתמשים לאיטום גג מרוצף הן:

שיטת פירוק וריצוף מחדש

למרות ששיטה זו היא דיי איטית ויחסית יקרה, זוהי שיטה יעילה ובטוחה מאוד. השיטה מתבססת על הסרה כוללת של כל הריצוף הקיים וביצוע איטום גג מרוצף חדש וחזק יותר. שיטה זו מציעה פתרון שישתמר לאורך השנים וימנע נזילות. לאחר הנחת שכבת האיטום נניח ריצוף משופר על הגג.

חירוץ ואטימה מחדש

זו השיטה שלרוב נמליץ ללקוחותינו בביצוע איטום גג מרוצף, מאחר והיא יעילה לא פחות משיטה הפירוק והריצוף מחדש, פחות יקרה ופחות מורכבת. השיטה מתבססת על זיהוי אזורי הליקוי של האיטום הקיים, חירוץ האזור והסרה של הרובה הישנה. לאחר מכן מתבצע איטום מחודש של הרובה בעזרת חומרים אפוקסיים מיוחדים ושכבת אטימה נוספת.