יריעות ביטומניות מחיר למטר – חישוב מחיר מושכל

איטום ביריעות ביטומניות – מהו?

איטום ביריעות ביטומניות הוא עבודת איטום המתבצעת על ידי ריתוך שכבה אטימה ואחידה של יריעות ביטומניות על משטח, זה מהווה בידוד ממים ומפגעי מזג האוויר ובכך מגן על הבניין מחדירת מי גשמים לחלק הפנימי שלו. ליריעות ביטומניות מחיר למטר לא כה גבוה, אך במצטבר יש צורך בהנחתן על משטחים גדולים מאוד לרוב, וכך מחירן עולה. בכל זאת, מערכת איטום כלשהי זה משהו חשוב מאוד שצריך להיות לכל בניין בשביל לשמור עליו מפני מים. בעבר השימוש בעבודות האיטום היה בעיקר בזפת אך כיום השימוש הנרחב הוא ביריעות ביטומניות והזפת נדחקה לאחור. איטום ביריעות ביטומניות נחשבת לשיטת הדור החדש ואילו זיפות גגות נחשבת לשיטת הדור הישן.

ההבדל בין היריעות הביטומניות

לכל סוג של יריעות ביטומניות מחיר למטר שונה אחד מן השני, והתאמה שונה למצב ולמקרה. קיימים שני סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות המועשרות בפלסטיק, אלו הן יריעות על בסיס הפולימר APP, ויריעות המועשרות בגומי מלאכותי, אלו הן יריעות על בסיס הפולימר SBS. שני סוגים אלו שונים בתכונותיהם, בעוד שיריעות מסוג APP מסוגלות להתרחב בלבד ללא היכולת להתכווץ, יריעות מסוג SBS מסוגלות להתכווץ ולהתרחב בהתאם לצורך. היריעות הביטומניות משווקות בצורת גלילים והן משמשות למגוון עבודות בתחום האיטום – איטום גגות, איטום קירות ועוד… היריעות משווקות בגדלים קבועים – 4 או 5 מילימטר עובי ו10 או 7.5 מטר אורך. השימוש הנחרב ביותר הוא ביריעות ביטומניות מסוג APP בעובי 5 מ"מ ובהתאם לכך לסוג זה של יריעות ביטומניות מחיר למטר שונה מן השאר.

איטום ביריעות ביטומניות – חישוב מחיר נכון

בכדי לחשב את המחיר הכולל של איטום ביריעות ביטומניות, אין להסתכל על יריעות ביטומניות מחיר למטר, אלא על התמונה הכוללת. יש לבדוק את גודל המשטח הדורש אטימה, את זמן העבודה הדרוש, מחיר החומרים הדרושים, כוח העבודה הדרוש, הציוד שנצטרך ואת כל האפשרויות העומדות לפניכם לביצוע איטום טוב. יש אנשים שיעדיפו לבחור בזיפות גגות, מאחר וביצוע והחומרים זולים יותר, אך במצטבר זה לא נכון בכלל. איטום ביריעות ביטומניות הוא משתלם הרבה יותר בגלל שזהו איטום חד פעמי ואין צורך בעלויות נוספות, בעוד שבזיפות גגות יש צורך בסיוד חוזר מדיי שנה, מה שמוסיף לעלויות המצטברות ובחישוב נכון יוצא הרבה יותר מאיטום ביריעות ביטומניות.