איטום מרתף – שלב הבסיס בבניית בית ומערכת איטום מוצלחת

איטום מרתף הוא אחד השלב החשובים והמשמעותיים ביותר בעת תכנון ובניית בית , בעיקר בבתים פרטיים. החשיבות הרבה שבאיטום זה היא מוצדקת, במידה ויתרחש ליקוי באיטום מרתף, הדבר יגרום לשרשרת כשלי איטום רבים שכמעט בלתי אפשרי לתקן לאחר סיום הבנייה.

איטום מרתף חיצוני – שלבי האיטום

איטום מרתף הוא איטום הבסיס בבניין עם מערכת איטום מוצלחת, איטום מרתף חיצוני השלב הראשוני והמשמעותי ביותר בבניית מרתף. איטום זה מבוצע על ידי בניית תשתית בטון על הקרקע תוך ריתוך שני שכבות של יריעות ביטומניות המועשרות בפולימר מסוג SBS ובעובי 4 מילימטר ואורך של 10 מטר. האיטום מתרחש בשתי שכבות המקיפות את כל המרתף מכל צדדיו, כך שקיים בידוד מוחלט נגד כל נוזל או גז שעלול לחדור מן האדמה .
לאחר הריתוך הדו-שכבתי של היריעות, מתבצעת יציקת בטון ובניית המרתף. חשוב לחכות לפחות שבוע להתייבשות והתקשות הבטון, כך נבטיח בידוד מוחלט ואבסולוטי נגד חלחול מים מהאדמה אל המבנה.
כשל באיטום מרתף חיצוני עלול לגרום לחלחול מים מן הקרקע אל תוך החלק הפנימי של הבניין בעלייה נימית ולרטיבות בכל המבנה, כשל שכזה יפגע בכל מערכת האיטום של המבנה.

איטום מרתף פנימי – למה הוא משמש וכיצד הוא מתבצע?

איטום מרתף פנימי נחוץ רק במקרה בו יש תקלה או כשל באיטום החיצוני, איטום זה מתבצע לאחר בניית המרתף ובשום מצב אינו מסוגל יכול להחליף איטום מרתף חיצוני. השימוש בו הוא רק בכדי לתקן כשל באיטום החיצוני או בתור תוספת.
איטום מרתף פנימי או בשמו השני, איטום שלילי, מתבצע ברוב המקרים על ידי הזרקת חומר הנקרא "פולאריטן" לשכבה העוטפת את המרתף בכדי לאטום אותו מחדש. בנוסף לכך, ישנה אפשרות לבצע איטום צמנטי על ידי הוספת חומרי איטום צמנטים לקירות המרתף מבפנים וצביעה מחודשת של המרתך.

החשיבות של איטום מרתף איכותי

מקריאת המאמר ניתן להסיק כי איטום מרתף בצורה איכותית ומקצועית עוד בשלב הבניה הוא שלב קריטי ומשלים, בלעדיו כל מערכת האיטום תפגע. לכן, חשוב לעשות בחירת מושכלת ומחושבת בבחירת קבלן איטום מקצועי ומנוסה עוד מתחילת תהליך הבנייה, שילווה אתכם לכל אורך התהליך ויבצע עבודה מקצועית ואיכותית שתשמר לאורך זמן רב. לקבלן בנייה רגיל אין את הידע הנחוץ בתחומי האיטום בכדי לבצע עבודה מוצלחת, לכן חשוב לבחור בקבלן איטום מורשה שיתלווה לקבלן הבנייה בתהליך הבנייה. החברה שלנו עוסקת בתחום האיטום ומעסיקה קבלני איטום מורשים רבים בעלי ניסיון רב ומקצועיות מוכחת, אנו גם מקושרים לקבלני בנייה ועובדים איתם בשיתוף פעולה כל הזמן. בכל בעיה או שאלה בתחום האיטום אתם מוזמנים לפנות אלינו, נשמח לעזור ולייעץ לכם להגיע לפתרון הטוב ביותר.