איטום מרפסת – החשיבות של איטום איכותי והשיטות לביצוע.

מהו איטום מרפסת ?

איטום מפרסת הוא סוג עבודת איטום, איטום מרפסת זו עבודה מאוד קשה ומסובכת, זהו האיטום המאתגר והמורכב ביותר. בתחום זה, חשוב מאוד לבצע איטום איכותי ומקצועי מאוד, איטום מרפסת שאינו תקין יגרום לתקלות ונזקים נרחבים לכל המבנה.

כשלים במערכת איטום מרפסת – גורמים ונזקים

התרחשות של נזילות מעידה על כשל באיטום מרפסת או בלאי הנוצר כתוצאה מנזקי מזג האוויר בחלוף הזמן. מצב של נזילה, אפילו הקטנה ביותר, דורש התייחסות רצינית ומיידית בכדי למנוע החמרה. איטום מרפסת הוא נושא חשוב ורציני מאוד, בחברה שלנו ישנה התייחסות רצינית מאוד למצבים של כשלים וליקויים, לכן אנו מבצעים זיהוי מיידי של אזורי הרטיבות והאזורים הדורשים חידוש או שדרוג מערכת האיטום הקיימת. ובמקרים חמורים, מזהים צורך בפירוק האיטום הישן וביצוע איטום מפרסת חדש.

החשיבות של איטום מרפסת איכותי

מיקום המרפסת מיסודה הוא מחוץ לבית, לכן היא בעצם השטח העיקרי של הדירה שחשוף לנזקי מזג האוויר, הכוללים גשמים וסערות. לכן, חשוב להבין שאיטום לקוי של הרצפה במרפסת יכול לגרור נזקים רבים ופגיעה בכלל מערכת האיטום. אם התבצע איטום מרפסת לקוי ולא מקצועי מספיק, עלולים להיווצר חריצים ובקעים, דבר הגורם לזליגת מים אל תוך הבית, רטיבות בקירות ובמקרים חמורים התפתחות של עובש. המים עלולים אף לזלוג לבית השכן ולגרום לנזקים פיזיים שרק יחמירו עם הזמן.

איטום מרפסות – כל השיטות הקיימות לביצוע איטום איכותי

עקב השוני הרב בשיטות הבנייה, סוגי האיטום, סוגי החומרים וסוגי הבעיות , התפתחו שיטות שונות לטיפול בכל בעיה בהתאם למקרה. יש צורך בשירותיו בעל מקצוע עם ידע רב בהתאמת שיטת האיטום לכל מצב ומקרה בכדי לייצר תוצאות מיטביות ואיטום שישתמר לאורך זמן ללא תקלות.

1. שיטת פירוק וריצוף מחדש: זוהי נחשבת לשיטה האפקטיבית והבטוחה ביותר אך גם השיטה היקרה ביותר, בגלל שהיא איטית היא צורכת זמן רב ועבודה רבה ומורכבת. שיטה זו כוללת הוצאה יסודית של כל הריצוף הישן וביצוע איטום מרפסת מחודש, חזק ויציב יותר. כך מובטח פתרון לטווח ארוך במניעת נזילות ורטיבות. לבסוף, יתבצע ריצוף מחודש של המרפסת מעל לשכבת האיטום.
2. חירוץ ואטימה מחדש: זוהי שיטה חדשה ועדכנית יותר, היא מייעלת את האיטום ומציעה הליך משודרג ופחות מסובך. בשיטה זו ניתן להגיע לתוצאה יעילה לא פחות בדרך קצרה ומהירה יותר. אנו ממליצים על שיטה זו ברוב עבודות איטום מרפסת ומציעים את שירותינו בביצועה. בביצוע איטום מרפסת בשיטת חירוץ ואטימה מחדש אנו מזהים את אזורי הכשל של האיטום הקודם, מבצעים חירוץ של האזור והוצאה של הרובה הקיימת. לאחר מכן אנו אוטמים מחדש את הרובה בעזרת חומרים מתקדמים הנקראים "חומרי אפוקסיה" ומעל לשכבה זו מניחים שכבת אטימה נוספת.